گزیده آثار محسن فولادپور

محسن فولادپور

گزیده آثار محسن فولادپور

قیمت: 520هزار تومان

اطلاعات بیشتر:

نام کتاب: گزیده آثار محسن فولادپور

موضوع: هنرهای تجسمی

نویسندگان: بهروز دارش، بهنام کامرانی، هلیا دارابی، علی بختیاری

گفتگو: مهسا طهرانی

سال انتشار: زمستان 1400

نوبت چاپ: اول

شابک: 7-0-98969-622-978

جلد کتاب: سخت

قطع کتاب: رحلی

تعداد صفحات: 148 صفحه مصور

قیمت: 520هزار تومان

 

این کتاب در برگیرنده‌ی گزیده‌ای از آثار مجسمه و طراحی محسن فولادپور از 1376 تا 1400، به همراه مقالاتی از بهروز دارش، بهنام کامرانی، هلیا دارابی و علی بختیاری، به دو زبان فارسی و انگلیسی است.

محسن فولادپور متولد سال 1359، از هنرستان سوره دیپلم گرفت (1374) و دوره‌ی لیسانس مجسمه‌سازی را در دانشگاه هنر گذراند (1385). اولین نمایشگاه انفرادی خود را در سال 1385 در گالری هما برگزار کرد و از آن پس آثارش در چندین نمایشگاه گروهی و انفرادی دیگر در ایران و دیگر کشورها به تماشا درآمده است. در سال ۱۴۰۰ مجسمه‌هایش همزمان با انتشار کتابی از او در گالری دستان به نمایش درآمد.

علی بختیاری می‌نویسد: « پیچیدگی کار فولادپور در به چالش کشیدن/مضحکه کردن این اجتماع با بزک کردن مردان مجسمه‌هایش است. مردها و زن‌های مجسمه‌هایش با تعریف مردانگی و زنانگی دودویی هم‌خوانی ندارند، هم‌سوجنسی نیستند. مردانش لچک سر می‌کنند، گل از سرشان می‌روید. انگار که همه‌ی آن‌چه تجدد در این طرف دنیا ممنوع کرده را از زیر فرش تاریخ بیرون می‌کشند و هم می‌زنند. استریوتایپ‌هایی که در اجتماع امروز زنانه یا مردانه تعریف شده‌اند، در جهانش آزادانه و آگاهانه جا عوض می‌کنند، سر می‌خورند و مرز‌های عرف را جابه‌جا می‌کنند و باکی‌شان هم نیست. محسن منتقدی است سخت بر نظام جنسیتی جامعه‌ی پدرسالارانه‌ای که بسیار هم سرکوفته است».

برای خرید کتاب به قسمت فروشگاه مراجعه کنید.

نوشتهٔ پیشین
کاش در مدرسه مهارت نوشتن می‌آموختیم
نوشتهٔ بعدی
درباره‌ی هنرمند جنجالی

در همین زمینه بخوانید