گزیده آثار حمیدرضا اندرز

حمیدرضا اندرز

گزیده آثار حمیدرضا اندرز

قیمت: 350هزار تومان

اطلاعات بیشتر:

نام کتاب: گزیده آثار حمیدرضا اندرز

موضوع: هنرهای تجسمی

نویسندگان: رویین پاکباز، مهدی حسینی، هلیا دارابی، احمدرضا نوری

سال انتشار: بهار 1400

نوبت چاپ: اول

شابک: 9-4-98277-600-978

جلد کتاب: گالینگور

قطع کتاب: خشتی

تعداد صفحات: 156 صفحه

قیمت: 350هزار تومان

 

این کتاب در برگیرنده‌ی گزیده‌ای از آثار نقاشی و طراحی حمیدرضا اندرز از 1377 تا 1399، به همراه مقالاتی از رویین پاکباز، مهدی حسینی، هلیا دارابی و احمدرضا نوری، به دو زبان فارسی و انگلیسی است.

حمیدرضا اندرز متولد سال 1349، در رشته نقاشی از هنرستان هنرهای زیبای تهران دیپلم گرفت (1369) و دوره‌ی لیسانس همین رشته را در دانشگاه آزاد گذراند (1375). برای اولین بار در سال 1375 اثری از او در نمایشگاه گروهی گالری برگ به نمایش درآمد و از آن پس آثارش در چندین نمایشگاه گروهی دیگر در ایران، امارات، لبنان و امریکا به تماشا درآمده است. اندرز اولین نمایشگاه انفرادی خود را در سال 1389 در گالری نار برپا کرد و در سال 1400 نیز نقاشی‌ها و طراحی‌هایش همزمان با انتشار کتابی از او در گالری شیرین به نمایش درآمد.

رویین پاکباز، تاریخ‌نگار هنر می‌نویسد: «حمیدرضا اندرز در زمره‌ی هنرمندانی است که به تعبیری با چشم نیمه‌باز به جهان می‌نگرند اما تجربه‌ی بصری‌اش را با زبانی خاص بیان می‌کند. در دنیای تصویری او نور و سایه به سطوح دوبعدی تیره/روشن بدل شده‌اند، ابرهای آسمان به لکه‌های سفید تقلیل یافته‌اند، میوه‌ها و درختان حجم و وزن‌شان را از دست داده‌اند و در فضایی خالی و ساکن معلقند، پدیداری همزمان چیزهای دور و نزدیک هرگونه توهم عمق را زایل کرده است. اندرز در گرایش از محونمایی چیزهای واقعی به انتزاع شکل و رنگ در ترکیب‌بندی‌های سنجیده، بر اعتبار زیبایی‌شناسانه‌ی نقاشی‌اش افزوده است».

برای خرید کتاب به قسمت فروشگاه مراجعه کنید.

نوشتهٔ پیشین
«در جستجوی سفال ایران»، سفرنامه‌ای علمی درباره سفالینه‌های ایرانی
نوشتهٔ بعدی
امحای واقعیت در بستر غیرواقعی

در همین زمینه بخوانید